Țara noastră ar urma să devină în următoarea perioadă un stat strategic din punct de vedere al securității și al înzestrării armatei. La întâlnirea care are loc la Paris, șeful statului major Gheorghiță Vlad și generalul Ion Cornel Pleșa au discutat în primul rând despre capacitățile de apărare. Acestea trebuie accelerate, în special pe segmentul […] Post-ul România intră în nucleul dur al noii apărări europene. Șefii Armatei participă la una dintre cele mai importante reuniuni pe teme militare, la Paris apare prima dată în Ziarul Profit.
România intră în nucleul dur al noii apărări europene. Șefii Armatei participă la una dintre cele mai importante reuniuni pe teme militare, la Paris
- de Ziarul Profit
- 2025/12/06 14:06
