Restaurantele din România ar putea fi obligate să ofere gratuit clienților apă potabilă de la robinet. „Am depus o inițiativă legislativă simplă: apa potabilă să fie pusă pe masă din oficiu, la restaurant, fără să o ceri și fără să o plătești. Exact cum se întâmplă în Franța, Spania, Italia și, practic, în toată Europa […] Post-ul Restaurantele din România ar putea fi obligate să ofere gratuit clienților apă potabilă de la robinet – proiect apare prima dată în Ziarul Profit.
Restaurantele din România ar putea fi obligate să ofere gratuit clienților apă potabilă de la robinet – proiect
- de Ziarul Profit
- 2026/06/26 11:38
