Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, despre criza bugetară din spitale: „Vom face toate eforturile să nu existe lipsuri în spitale”

Criza bugetară ar putea lăsa unele spitale fără tratamente sau medicamente! Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat că problema întreruperilor de medicație devine din ce în ce mai gravă. Asta, mai ales din cauza datoriilor către furnizori. Acesta a spus că „În momentul de față nu există întreruperi grave de medicamente în unitățile sanitare. Sigur […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit