Austeritate cu orice preț. Guvernul taie fondurile pentru 400 de radare fixe, deși România este prima în Europa la numărul de morți în accidente

Guvernul a decis să nu mai finanțeze proiectul care prevedea instalarea a 400 de camere video pentru supravegherea traficului, investiție estimată la aproape 100 de milioane de lei. Inițiativa, propusă de Compania Națională de Drumuri, viza montarea dispozitivelor pe autostrăzi și pe cele mai periculoase șosele din țară, unde se produc frecvent accidente grave. Potrivit […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit