Armata israeliană declară că va folosi „forță fără precedent” în orașul Gaza

Armata israeliană a atacat orașul Gaza cu lovituri și foc de tancuri în încercarea sa de a-l cuceri, la aproape doi ani de la începutul războiului care a devastat teritoriul palestinian și a lăsat zona orașului Gaza cuprinsă de o foamete declarată de ONU, potrivit AFP. Armata israeliană va folosi „forță fără precedent” asupra orașului […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit