Ministrul Apărării, Vasile Dîncu, susţine că se aşteaptă la un management mai eficient al fabricilor românești de armament şi la o modernizare/retehnologizare cât mai rapidă a acestora. Prezent în cursul zilei de ieri, 9 iunie 2022, la ceremonia de încheiere a anului şcolar, la Colegiul Militar Național „Mihai Viteazul” din Alba Iulia, Dîncu s-a referit […] The post Ministrul Vasile Dîncu, despre relaţia armatei cu fabricile din Cugir: „Aştept să îşi onoreze contractele cu Armata Română” first appeared on cugirinfo.ro | stiri Cugir | ziar Cugir.
