Jucătorii români de tenis de masă au obținut victorii în marea majoritate a partidelor pe care le-au disputat joi, în primele faze ale Campionatelor Europene Under-21 de la Cluj-Napoca. La simplu masculin, Iulian Chiriță i-a învins în faza a doua a grupelor pe turcul Gorkem Ocal, scor 4-0 (11-3, 11-4, 11-5, 11-9), și pe luxemburghezul Mael van Dessel, scor 4-0 (11-6, 11-8, 11-8, 11-3), iar vineri, 19 iunie, îl va întâlni pe suedezul Isak Alfredsson. Darius Movileanu a obținut și ...
Tenis de masă: Bianca Mei-Roșu (CSM Constanța), victorii pe linie la Europenele U21 de la Cluj-Napoca
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 05:15
