În Sfântu Gheorghe și-a deschis porțile un Muzeu al Radiocomunicațiilor (Eveniment)

       Muzeul Radiocomunicațiilor a fost amenajat în fostele săli de clasă ale Liceului Tehnologic „Puskás Tivadar” din Sfântu Gheorghe, având sloganul „Cunoștințe de viață pentru viitor”.     Expoziția poate fi vizitată în zilele de lucru, între orele 10:00-13:00 și 16:00-18:00, după o programare prealabilă.        Mesajul acestui spațiu de expoziție, care ilustrează trecutul și prezentul...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau