Grupă de foc la Turneul Campioanelor! Halep şi-a aflat adversarele (Sport)

Simona Halep, a treia favorită a competiţiei, şi-a aflat, vineri, adversarele din faza grupelor la Turneul Campioanelor. Halep a fost repartizată în Grupa Roşie, alături de liderul mondial Angelique Kerber (Germania), Madison Keys (SUA, 7 WTA) şi Dominika Cibulkova (Slovacia, 8 WTA).   În Grupa Albă vor juca Agnieszka Radwanska (Polonia, 3 WTA), Karolina Pliskova (Cehia, 5 WTA), Garbine Muguruza (Spania, 6 WTA) şi Johanna Konta (Marea Britanie, 10 WTA) sau Svetlana Kuzneţova (Rusia, 9 WTA), dacă rusoaica va cuceri turneul de la Moscova....


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau