Cai loviți de TIR pe DN 11 (Eveniment)

O persoană a fost rănită, iar doi cai au murit din cauza unui accident produs, în urmă cu puțin timp pe DN 11, între Hărman și Lunca Câlnicului. Din primele informații, se pare că doi cai lăsați nesupravegheați au intrat pe șosea, iar șoferul unui TIR nu a mai avut cum să-i evite și i-a lovit în plin. În urma impactului, caii au murit, iar șoferul autotrenului a fost rănit. Purtătorul de cuvânt al ISU Brașov, căpitanul Ciprian Sfreja, spune că șoferul a suferit răni ușoare și a refuzat transportul la spital. Oamenii legii au...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau