Braşovenii racordaţi la sistemul centralizat vor avea apă caldă în câteva săptămâni (Social)

„Reluarea alimentării cu energie termică este o chestiune de câteva săptămâni”, cel puţin aşa a declarat viceprimarul Mihai Costel, la ultima şedinţă a Consiliului Local Braşov, ce a avut loc la finele săptămânii trecute. Atunci, aleşii locali au aprobat regulamentul de funcţionare al noului Serviciu Public de Termoficare, organigrama şi statul de funcţii al acestuia.   Astfel, noul serviciu, ce va funcţiona în subordinea Consiliului Local, va avea 71 de angajaţi ce vor fi luaţi, cel mai probabil, din rândul...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau