A 10-a victorie consecutivă a campioanei în derby-ul Ardealului: CSM Medicina Tg. Mureş – Volei Alba Blaj 1-3

Campioana „en-titre” a României, Volei Alba Blaj a repurtat cea de-a 17-a victorie consecutivă în Divizia A1 la volei feminin, impunându-se cu emoÈ›ii în deplasarea de la Tg. MureÅŸ, împotriva Medicinei, scor 3-1 (16-25, 25-21, 25-17, 27-25), succes ce reprezintă a 10-a izbândă în derby-ul Ardealului, conturat însă mai dificil decât se credea iniÈ›ial. Blajul […]


Citește articolul complet pe BlajInfo

Alte știri din BlajInfo