Primăria Aiud a transmis că în cele trei zile de la debutul campaniei de împădurire, în jurul municipiului voluntarii au plantat peste 3.000 de puieți de salcâm, gorun și frasin, cu sprijinul Ocolului Silvic Abrud. „Ultima zi a campaniei de plantare de puieți din această primăvară. În cele trei zile au fost plantați peste 3000 […] The post În cele trei zile ale campaniei de împădurire, în jurul Aiudului au fost plantați peste 3.000 de puieți de salcâm, gorun și frasin first appeared on aiudinfo.ro | stiri aiud | ziar aiud.
