Șoferi prinși băuți sau drogați la volan, în Târgoviște și în Mogoșani 

Polițiștii dâmbovițeni continuă acțiunile de prevenire a accidentelor rutiere, iar rezultatele nu întârzie să apară. Doi șoferi, ambii în vârstă de 28 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost prinși conducând sub influența alcoolului sau a substanțelor psihoactive. Primul caz s-a petrecut  pe Bulevardul Mircea cel Bătrân din Târgoviște. Polițiștii Biroului Rutier au oprit un […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita