Măsuri pentru prevenirea incendiilor în sezonul cald

Având în vedere creșterea temperaturilor și intensificarea activităților specifice sezonului de vară, prefectul județului Dâmbovița  a transmis o circulară către toate primăriile din județ pentru implementarea unor măsuri stricte de prevenire a incendiilor. Autoritățile locale, împreună cu structurile responsabile din domeniul situațiilor de urgență, vor lua măsuri pentru protejarea fondului forestier, a terenurilor agricole, spațiilor […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita