Având în vedere creșterea temperaturilor și intensificarea activităților specifice sezonului de vară, prefectul județului Dâmbovița a transmis o circulară către toate primăriile din județ pentru implementarea unor măsuri stricte de prevenire a incendiilor. Autoritățile locale, împreună cu structurile responsabile din domeniul situațiilor de urgență, vor lua măsuri pentru protejarea fondului forestier, a terenurilor agricole, spațiilor […]
Alte știri din Ziar de Dambovita
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/18 03:30
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/18 03:29
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/18 03:25
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/18 03:24
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/18 03:23
