Într-un gest fără precedent, primăriile din întreaga țară au suspendat temporar activitatea, declanșând o grevă de avertisment care trimite un semnal dur și clar către Guvern: administrația locală este în colaps, iar lipsa de reacție devine intolerabilă. Funcționarii publici din primării au oprit lucrul în semn de protest față de subfinanțarea cronică a administrațiilor locale, […] Articolul Primăriile din toată țara au intrat în grevă de avertisment urmează greva generală a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.
Primăriile din toată țara au intrat în grevă de avertisment urmează greva generală
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/25 03:46
