Primăriile din toată țara au intrat în grevă de avertisment urmează greva generală 

Într-un gest fără precedent, primăriile din întreaga țară au suspendat temporar activitatea, declanșând o grevă de avertisment care trimite un semnal dur și clar către Guvern: administrația locală este în colaps, iar lipsa de reacție devine intolerabilă. Funcționarii publici din primării au oprit lucrul în semn de protest față de subfinanțarea cronică a administrațiilor locale, […] Articolul Primăriile din toată țara au intrat în grevă de avertisment urmează greva generală  a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita