Echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Basarab I” Dâmbovița au fost mobilizate, în cursul zilei de ieri, pentru gestionarea unui val de incendii de vegetație uscată, izbucnite în mai multe localități ale județului. Pompierii au acționat pentru stingerea focarelor în următoarele zone: Cojasca (sat Iazu) – Intervenție cu o autospecială pentru lichidarea unui incendiu de vegetație […]
Alte știri din Ziar de Dambovita
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/27 03:28
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/27 03:27
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/27 03:26
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/27 03:25
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/27 03:22
