Incendii de vegetație în tot județul Dâmbovița

 Echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Basarab I” Dâmbovița au fost mobilizate, în cursul zilei de ieri,  pentru gestionarea unui val de incendii de vegetație uscată, izbucnite în mai multe localități ale județului. Pompierii au acționat pentru stingerea focarelor în următoarele zone: Cojasca (sat Iazu) – Intervenție cu o autospecială pentru lichidarea unui incendiu de vegetație […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita