Într-un context economic tensionat, în care fiecare leu din bugetul public trebuie justificat, Autoritățile Teritoriale de Ordine Publică (ATOP) apar ca un exemplu elocvent de structură ineficientă și costisitoare, tolerată ani la rând în sistemul administrativ românesc. Potrivit unei propuneri recente a Ministerului Dezvoltării, membrii ATOP ar putea rămâne fără indemnizațiile lunare – echivalentul a 10% din salariile președinților de consilii județene. […]
ATOP, o structură inutilă pe bani publici, Ministerul Dezvoltării propune eliminarea indemnizațiilor
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/27 03:23
Alte știri din Ziar de Dambovita
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/27 03:22
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/26 03:59
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/26 03:52
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/26 03:18
