Acțiune pentru siguranța motocicliștilor în județul Dâmbovița

Polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița desfășoară, în această perioadă, o amplă acțiune ce are ca scop principal creșterea gradului de disciplină rutieră în rândul conducătorilor de motociclete. Obiectivele acțiunii Monitorizarea traficului rutier și identificarea abaterilor comise de motocicliști. Impunerea respectării legislației rutiere în vigoare. Conștientizarea riscurilor la care se expun motocicliștii care nu respectă normele legale. […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita