Centura Găești prinde contur , primul drum ocolitor construit de la zero în Dâmbovița, după 35 de ani

Lucrările la Centura orașului Găești avansează, marcând un moment istoric pentru infrastructura rutieră a județului Dâmbovița. Este primul drum ocolitor realizat de la zero în ultimii 35 de ani și un pas important spre fluidizarea traficului și dezvoltarea economică a sudului județului. Proiectul a fost vizitat în teren de ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan, și de președintele Consiliului Județean Dâmbovița, […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita