USR Timişoara acuză Primăria de faptul că oraşul e plin de gunoaie

Timişoara nu are salubrizare stradală, nimeni nu mai ridică gunoiul din rampele clandestine și nici nu verifică dacă populația are sau nu contract cu Retim, iar toate aceste responsabilități cad în sarcina autorităților locale, atrage atenţia USR Timişoara.   Deșeuri din construcții, coșuri de gunoi ce dau pe dinafară, ambalaje, frunze nemăturate, praf pe lângă borduri, rampe de gunoi. Timișorenii găsesc la tot pasul o priveliște dezolantă, spune reprezentanţii USR Timişoara. „În acest timp, primarul Timișoarei se derobează, în stilu-i caracteristic, de responsabilități. Domnul Robu se luptă pe pagina dumnealui de Facebook cu Garda de Mediu, cu PSD-ul sau ne... The post USR Timişoara acuză Primăria de faptul că oraşul e plin de gunoaie first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis