În ședința de Guvern de astăzi, Asociația pentru Promovarea și Dezvoltarea Turismului în Timiș a fost declarată ca fiind de utilitate publică. Obținerea statutului de utilitate publică înseamnă recunoașterea de către autorități a faptului că Asociația pentru Promovarea și Dezvoltarea Turismului în Timiș se distinge prin gama de interese pe care le promovează și de servicii pe care le prestează pentru comunitate, spun oficialii Consiliului Județean Timiş. De asemenea, organizațiile de utilitate publică au dreptul de a li se atribui în folosință gratuită bunuri proprietate publică și se pot bucura de diverse facilități fiscale. “Mă bucur că demersul meu... The post Asociația pentru Promovarea și Dezvoltarea Turismului în Timiș, declarată de utilitate publică first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Asociația pentru Promovarea și Dezvoltarea Turismului în Timiș, declarată de utilitate publică
- de Timpolis
- 2018/12/07 00:11
