De Ziua Timișoarei tinerii din ALDE Timiș le-au pregătit iubitorilor de teatru un eveniment cultural special. Vineri, 3 august, de la la ora 19, membrii ALDE Timiș invită publicul iubitir de teatru în Sala „Capitol” a Filarmonicii „Banatul”, la piesa de teatru Tango conjugal. Spectacolul, în regia lui Alexandru Bogdan Coțofrec, este jucat de trupa de teatru Aether Art. „În contextul cultural în care ne aflăm, și aici mă refer la Timișoara Capitală Culturală Europeană 2021 și Anul Centenarului, am considerat că un astfel de eveniment este cel mai potrivit pentru a celebra ziua orașului. Am ales să punem... The post Tineretul ALDE invită timişorenii la un „Tango conjugal” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
