Nu se fac eforturi serioase pentru grăbirea procesului de digitalizare a României, acuză deputatul liberal Pavel Popescu. Acesta mai spune că deviza lor pare să fie: „amânări peste amânări!”. Raportul de activitate din ultimele şase luni al Ministerului Comunicațiilor şi Societăţii Informaţionale arată că Guvernele PSD – ALDE nu au acordat importanța necesară implementării proiectului de digitalizare al României, declară Pavel Popescu, deputat PNL de Timiş. Ministrul actual al Comunicațiilor, mai spune el, susține că în ultimele şase luni a muncit cât au muncit alţii în trei ani: „Eu nu m-aș fi lăudat cu așa ceva. Cu scurte... The post Deputat PNL Pavel Popescu: „În ciuda graficelor frumoase, Guvernele PSD-ALDE sunt repetente la capitolul digitalizare” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Deputat PNL Pavel Popescu: „În ciuda graficelor frumoase, Guvernele PSD-ALDE sunt repetente la capitolul digitalizare”
- de Timpolis
- 2018/08/01 13:15
