Fostul ministru al Sănătăţii, Florian Bodog, a plagiat, Universitatea de Vest din Timișoara propune retragerea titlului de doctor

Senatul Universităţii de Vest Timişoara a propus retragerea titlului de doctor fostului ministru al Sănătăţii, Florian Bodog, după ce a avizat concluziile Consiliului Studiilor Universitare de Doctorat al instituţiei.   „Comisia de Etică a UVT (…) a vorbit despre «existenţa unui grad de similitudine de 36% în teza de doctorat» a domnului Bodog Florian Dorel şi a observat că «aceasta nu respectă standardele de calitate actuale şi etica profesională în modul de elaborare şi redactare a tezelor de doctorat». În data de 20 iulie, rectorul UVT, respectiv directorul CSUD au făcut două solicitări separate către Comisia de Etică, pentru a... The post Fostul ministru al Sănătăţii, Florian Bodog, a plagiat, Universitatea de Vest din Timișoara propune retragerea titlului de doctor first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis