Foto: Alex Mihaileanu La trei ani de la tragedia din Clubul Colectiv, în Piața Operei, din Timişoara, este anunţat, în această după-amiază, de la ora 17, un miting de comemorare a victimelor. Oamenii au posibilitatea să depună flori și să aprindă lumânări. Organizatorii transmit că evenimentul are loc şi pentru că, după atâta timp, nimic nu s-a schimbat în ciuda protestelor, a lacrimilor celor răniți şi ale rudelor îndoliate: „Ieşim în stradă în memoria tinerilor nevinovaţi ce au murit în urma incendiului. Pe lângă incendiul din acest club, corupţia a fost unul dintre principalele motive pentru care ei au... The post Timişorenii, chemaţi să comemoreze victimele din Clubul Colectiv first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
