MAD(e) in Romania, unul dintre cele mai importante evenimente de cultură și artă contemporană din Timișoara, continuă cu inaugurarea, săptămâna aceasta, a două noi expoziții de afișe activiste și sociopolitice, dar și cu o serie de discuții ale unor regizori de film cu vizionarea producțiilor lor angajate social și politic, alături de mulți alți invitați. Marți, 30 octombrie, de la ora 18, Galeria Pygmalion va găzdui vernisajul a două expoziții #MadXinRomania care vor prezenta o serie de afișe activiste și sociopolitice, reflectând relația dintre problemele lumii înconjurătoare, conștiința socială și manifestările artistice ce militează pentru schimbare, anunţă organizatorul, Asociația... The post Expozițiile MAD(e) in Romania #rezistă, la Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
