Timișoara City Marathon s-a dublat la a doua ediție

Aproape 1000 de persoane au participat ieri la cea de-a doua ediție Timișoara City Marathon, alergătorii fiind plăcut impresionați de traseele propuse de organizatori, dar mai ales de conceptul inedit care imbină istoria orașului cu alergarea.   Cursa de maraton a avut, la această ediţie, un număr dublu de participanți, la start fiind înscrise 84 de persoane interesate să parcurgă distanța dintre Otelec și Timișoara, pe malul canalului Bega, transmit organizatorii. A doua cea mai solicitată cursă a fost cea de semimaraton, cu aproape 300 de persoane la start, semn că în Timișoara comunitatea alergătorilor de anduranță este în creștere.... The post Timișoara City Marathon s-a dublat la a doua ediție first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis