Numărul 1 în tenisul mondial, Simona Halep, le-a transmis azi românilor, de la Timişoara, ca mesaj pentru sărbătoarea Centenarului, să aibă încredere în ei, pentru că sunt capabili de lucruri mari, anunță Agerpres. „Românii sunt capabili de orice; să aibă încredere şi chiar dacă venim dintr-o ţară mai mică, suntem capabili să facem lucruri foarte mari”, a declarat Simona Halep, căreia Universitatea de Vest din Timișoara i-a decernat, azi, titlul de Doctor Honoris Causa Beneficiorum Publicorum. „A fost o veste extraordinară, sunt foarte onorată să primesc acest titlu, sunt destul de tânără. Este un eveniment deosebit şi mulţumesc UVT.... The post Simona Halep, la Timișoara: „ Românii sunt capabili de orice, să aibă încredere” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
