E.S. Cord Meier-Klodt, ambasadorul Republicii Federale Germania la Bucureşti, va conferenția mâine, la Universitatea de Vest din Timișoara. Prelegerea, cu tema Securing Unity In Diversity: Germany, Romania, Europe, va fi susținută de E.S. Cord Meier-Klodt vineri, 23 noiembrie, de la ora 10, în Amfiteatrul A01 al Universității de Vest din Timișoara, în cadrul seriei de conferințe „Ambasadori la UVT”. La eveniment sunt așteptați nu doar studenții și cadrele universitare, ci și publicul interesat. Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile. Născut în 1958, la Hamburg, E.S. Cord Meier-Klodt a urmat studii universitare de romanistică, filozofie și pedagogie la Grenoble,... The post Ambasadorul Germaniei conferențiază la Universitatea de Vest din Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Ambasadorul Germaniei conferențiază la Universitatea de Vest din Timișoara
- de Timpolis
- 2018/11/22 13:49
