Senator USR Nicu Fălcoi, despre campania “Fără penali”: “Haideți să strângem un milion de semnături!”

Campania Fără Penali în funcţii publice a strâns 800.000 de semnături. USR anunţă că aceasta va continua până la finalul lunii august.   “Suntem foarte aproape de momentul când, în urma eforturilor noastre conjugate, vom reuși să facem pasul decisiv necesar pentru așezarea politicii românești pe un fundament curat și sănătos, iar cei cu probleme penale nu vor mai avea acces la funcții publice. Pentru ca să nu mai poată, de-acolo, să facă legi în folosul lor. Și ca să nu se mai înstăpânească peste instituțiile statului de parc-ar fi propria lor moșie”, spune Nicu Fălcoi, senator USR de Timiş.... The post Senator USR Nicu Fălcoi, despre campania “Fără penali”: “Haideți să strângem un milion de semnături!” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis