Decanul Facultății de Automatică și Calculatoare a Universităţii Politehnica Timişoara, Radu-Emil Precup, a fost ales membru corespondent al Academiei Române. Profesorul Radu-Emil Precup, decanul Facultății de Automatică și Calculatoare de la Universitatea Politehnica Timișoara, este unul dintre specialiștii recunoscuți la nivel mondial. În 2015, acesta a fost desemnat cel mai bun din lume în domeniul automaticii. Mai mult, rezultatele obținute de el și de echipa sa au dus și Politehnica Timișoara pe locul I în clasamentul Scopus, declară reprezentanţii UPT. Radu-Emil Precup se ocupă cu studiul și reabilitarea unor structuri și echipamente capabile să asigure conducerea sistemelor fără intervenție... The post Un profesor de la Politehnica Timişoara, în Academia Română first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
