Timp de câteva ore, Maria Popovici, o româncă stabilită în Italia, acuză că a fost plimbată între spitale, la Timișoara. A avut nevoie de un control de specialitate, recomandat de Institutul de Medicină Legală, după ce, la protestul diasporei, a fost și ea victimă a gazelor lacrimogene cu care au intervenit jandarmii. În după-amiaza zilei de 10 august, Maria Popovici, o ieşeancă stabilită în Italia, participa la mitingul diasporei, din București. Se afla în zona centrală a Pieţei Victoria, când jandarmii au început să dea cu gaze lacrimogene înspre protestatari. Puţin după aceea, și-a pierdut cunoştinţa, pentru scurt timp.... The post Intoxicată cu gaze lacrimogene, la protestul diasporei, o româncă stabilită în Italia acuză că a fost plimbată între spitale first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Intoxicată cu gaze lacrimogene, la protestul diasporei, o româncă stabilită în Italia acuză că a fost plimbată între spitale
- de Timpolis
- 2018/08/13 18:05
