Se inaugurează transportul public pe Bega

De mâine, Societatea de Transport Public Timişoara scoate la apă cele şapte vaporaşe, pentru a efectua curse de transport public pe Bega.   Cursa inaugurală va avea loc la ora 7.43, cu plecare din staţia Catedrala Mitropolitană, traseul urmând să fie efectuat până la Uzina de apă şi retur, anunţă STPT. Vaporaşele vor circula în regim de transport în comun cinci zile pe săptămână, de luni până vineri, sfârşitul de săptămână fiind destinat curselor de agrement, care vor fi efectuate cu un vaporaş. Stațiile de vaporetto se găsesc în următoarele locații: Staţia 1 – mal nord, la stânga de podul Mihai... The post Se inaugurează transportul public pe Bega first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis