Conferință internațională de tehnologii neconvenționale, la Timişoara

La Timişoara este organizată, în perioada 4 – 6 octombrie, Conferința internațională de tehnologii neconvenționale, printre organizatori fiind Universitatea Politehnica Timișoara.   Conferința internațională de tehnologii neconvenționale (ICNcT 2018) face parte din cea mai reprezentativă galerie de manifestări științifice globale de acest gen și are o tradiție de 47 de ani în lumea științifică. Ediția de anul acesta, a XIX-a, abordează contextul actual în care nanotehnologiile reprezintă viitorul planetei, iar importanța lor în dezvoltarea economică a regiunilor este considerată determinantă, spun organizatorii. Evenimentul este organizat de Universitatea Politehnica Timișoara, în colaborare cu Universitatea „Lucian Blaga”, din Sibiu și Asociația Română... The post Conferință internațională de tehnologii neconvenționale, la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis