Primarul Timişoarei ia în calcul înfiinţarea unui consorţiu anti-ambrozie

Edilul Timişoarei, Nicolae Robu anunţă, că, împreună cu primarii comunele limitrofe, ar putea înfiinţa un consorţiu anti-ambrozie, pentru a proteja populaţia de alergiile cauzate de această plantă.   Nicolae Robu a anunţat azi, în cadrul unei conferinţe de presă, că el şi câţiva colegi de-ai săi din PNL s-au gândit să înfiinţeze un consorţiu anti-ambrozie, între Timişoara şi comunele periurbane. „Dacă este ambrozia prezentă într-una dintre aceste comune, efectul muncii noastre este anulat, pentru că sporii sunt purtaţi de vânt peste tot. Vrem să vedem împreună care sunt cele mai bune idei pentru combaterea ambroziei, dar şi să ne corelăm... The post Primarul Timişoarei ia în calcul înfiinţarea unui consorţiu anti-ambrozie first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis