Deputat USR Cătălin Drulă: „România este condusă de un dublu condamnat penal, disperat să scape de puşcărie”

Iniţierea campaniei civice „Fără penali în funcţii publice”, încheiată cu strângerea a peste un milion de semnături, a fost determinată de faptul că România este condusă de un dublu condamnat penal, disperat să scape de puşcărie, declară deputatul USR de Timiş, Cătălin Drulă.   „Într-o ţară normală, o astfel de campanie nu-şi avea rostul, dar din păcate România este condusă de un dublu condamnat penal, în disperare de a scăpa de puşcărie (…), care declară lucruri halucinante pe la televiziuni. Noi venim cu această contrapondere, cu această imensă forţă morală, cu peste un milion de semnături”, a declarat azi, la... The post Deputat USR Cătălin Drulă: „România este condusă de un dublu condamnat penal, disperat să scape de puşcărie” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis