Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş: „Ar trebui o campanie pentru a aduce acasă românii plecați la muncă în străinătate”

Consiliul Județean Timiș a găzduit astăzi o întâlnire între reprezentanţi ai Ministerului pentru Românii de Pretutindeni şi reprezentanți autorităților locale, care a avut ca scop oferirea de informații privind drepturile pe care potențialii migranți români le au în statele membre ale Uniunii Europene. Preşedintele CJ Timiş spune că ar trebui o campanie pentru a aduce acasă românii plecați la muncă în străinătate. Președintele Consiliului Județean Timiș, Călin Dobra, declară că derularea proiectului „Informare acasă! Siguranță în lume!” este o acțiune binevenită, prin care cei care doresc că plece în străinătate la muncă pot afla informații privind drepturile pe care le... The post Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş: „Ar trebui o campanie pentru a aduce acasă românii plecați la muncă în străinătate” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis