Inițiațiva “Fără Penali în funcții publice” a strâns un milion de semnături

Inițiativa cetățenească “Fără Penali în funcții publice” a strâns un milion de semnături. Ele provin de la români din cele mai mari orașe, dar și din cele mai mici comune și sate din țară. Din Japonia până pe coasta de vest a Statelor Unite, din țările nordice până în Africa de Sud, anunţă USR, iniţiatoarea acestei campanii. “Este un fenomen care a cuprins România și transmite toată revolta românilor umiliți de infractorii îmbrăcați în haine de politicieni”, spun reprezentanţii USR.   “Campania «Fără Penali» a ajuns să fie un fenomen social. În ultimele cinci luni am vorbit cu cetățeni de... The post Inițiațiva “Fără Penali în funcții publice” a strâns un milion de semnături first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis