Tedy Necula, protagonistul, în copilărie, al filmului Noro, ajunge la Timişoara în rolul regizorului, cu filmul Coborâm la prima, o poveste inspirațională despre natura umană și despre comportamentul în situații de criză, dar și despre cum poți să descoperi cu adevărat pe cineva dacă ai timp să-l asculți. Filmul Coborâm la prima va fi proiectat la Sala Capitol a Filarmonicii Banatul, marți, 6 noiembrie, ora 19.30. Acțiunea se desfășoară în dimineața următoare incendiului de la Colectiv când, nevoiți sa petreacă împreună câteva ore pentru că metroul se opreşte între stații, călătorii încep să se descopere, să înlăture prejudecățile pe... The post „Coborâm la prima”, primul film inspiraţional românesc, lansat la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
