Acsinte.100, expoziția itinerantă de fotografie, cuprinzând poze de la începutul secolului trecut, se oprește pentru patru zile în Timișoara. Acsinte.100, expoziția cu fotografii de la începutul secolului 20, din colecția personală a sergentului fotograf Costică Acsinte, va fi deschisă publicului din Timișoara, în perioada 12 -15 noiembrie, la Misc. Arts Center, pe Splaiul Nicolae Titulescu, la vechea Fabrică de Țigări, şi va putea fi vizitată în intervalul orar 17- 20. Vernisajul va avea loc duminică, 11 noiembrie, de la ora 19. Expoziția cuprinde 100 de fotografii, în format print și digital, semnate de Costică Acsinte, și acoperă trei teme... The post Fotografii ale lui Costică Acsinte, de la începutul secolului 20, expuse la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
