Cinema Arta, un nou spațiu de spectacol pentru Teatrul Maghiar din Timișoara

Fostul cinematograf și grădina de vară Arta vor fi atribuite de Primărie Teatrului maghiar din Timişoara.   Primarul Timișoarei, Nicolae Robu, și managerul Teatrului Maghiar de Stat „Csiky Gergely”, din Timişoara, Balázs Attila, vor semna mâine un protocol prin care fostul cinematograf și grădina de vară Arta vor fi atribuite Teatrului maghiar, ca nou spațiu de proiecte teatrale, coregrafice, cinematografice, educative și de cultură contemporană. Semnarea protocolului deschide festivitățile cu ocazia aniversării a 65 de ani de teatru maghiar instituționalizat la Timișoara, anunţă oficialii Primăriei. Astfel, Teatrul Maghiar obține încă un spațiu pentru spectacole, ce va fi pus la dispoziție... The post Cinema Arta, un nou spațiu de spectacol pentru Teatrul Maghiar din Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis