S-a deschis Târgul de Carte Gaudeamus, la Timişoara

La Timişoara a fost redeschis azi, după o absenţă de cinci ani, Târgul de Carte Gaudeamus. Timp de cinci zile, iubitorii de carte sunt aşteptaţi în Piaţa Libertăţii, cu mii de volume.   O veste importantă a fost dată azi, la deschiderea Târgului Gaudeamus, şi anume că, în anul 2021, când Timişoara va fi capitală culturală europeană, Gaudeamus va avea o ediţie internaţională, la Timişoara. Iniţiativa aparţine preşedintelui director general al Societăţii Române de Radiodifuziune, Georgică Severin, care i-a prezentat-o primarului Nicolae Robu, azi, la festivitatea de deschidere. Edilul Timişoarei apreciază că este o idee excelentă şi a promis că... The post S-a deschis Târgul de Carte Gaudeamus, la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis