„Cartea de piatră”, discul înregistrat într-o mănăstire și lansat într-o biserică

Artiștii timișoreni Daniel Dorobanțu și Petre Ionuțescu își lansează cel mai nou disc, Cartea de piatră, eveniment marcat printr-un concert susținut la Biserica Millenium.   Lansarea albumului va avea loc în 23 noiembrie, de la ora 19, la Biserica Millennium din Piața Traian. Discul Cartea de piatră a fost înregistrat live, în timpul unui concert susținut de către cei doi artiști la Mănăstirea Sfânta Maria din Radna. Din punct de vedere stilistic, acest album se află la intersecția dintre jazz, ambient și modern clasical. Cartea de piatră creează o atmosferă înălțătoare, care ghidează ascultătorul într-o călătorie interioară, urmând un drum... The post „Cartea de piatră”, discul înregistrat într-o mănăstire și lansat într-o biserică first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis