Festival internaţional de tango argentinian, la Timişoara

Peste patru sute de dansatori din zece ţări, printre ei, campioni mondiali şi europeni la tango argentinian vin la Timişoara pentru a participa la Festivalul internaţional de tango argentinian.   Festivalul internaţional de tango argentinian va avea loc la acest sfârşit de săptămână, în perioada 16 – 18 noiembrie, fiind este organizat de Şcoala de tango argentinian Tango Embrace, din cadrul Asociaţiei Art Embrace. Evenimentul este unul de anvergură şi cu o puternică rezonanţă atât în ţară, cât şi în plan internaţional, spun organizatorii. Vor participa, printre alţii, dansatorii Germán Ballejo și Magdalena Gutierrez, din Argentina, campioni mondiali la Tango... The post Festival internaţional de tango argentinian, la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis