Angajații Filarmonicii Banatul sunt în grevă general, anulând concertul de deschidere a stagiunii

Angajații Filarmonicii Banatul au intrat azi în grevă generală, refuzând să participe nu doar la repetițiile de dimineață, ci şi la concertul programat pentru această seară, de la ora 19, spectacol care trebuia să deschidă stagiunea 2018-2019.   Greva este programată până în 18 octombrie, iar în cazul în care revendicările nu vor fi soluţionate până la această dată, se va intra în grevă pe termen nedeterminat. Federaţia Cultură şi Mass-Media FAIR-MediaSind transmite că se solidarizează cu greviștii de la Filarmonica Banatul și spune că angajaţii Filarmonicii Banatul au fost nevoiţi să recurgă la această formă de protest întrucât toate... The post Angajații Filarmonicii Banatul sunt în grevă general, anulând concertul de deschidere a stagiunii first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis