Ambasadori din 27 de ţări, în vizită la Timişoara

Vizita efectuată duminică la Timişoara de 27 de ambasadori din Corpul Diplomatic acreditat în România va deschide calea unor noi colaborări în diverse domenii de activitate, dar şi promovarea imaginii viitoarei Capitale Culturale Europene 2021, a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, în cadrul unei întâlniri a diplomaţilor cu autorităţile şi mediul de afaceri local, potrivit Agerpres.   „Am profitat de ocazie să prezentăm oportunităţile judeţului Timiş, investiţiile, dezvoltarea, astfel încât oaspeţii să înţeleagă că judeţul Timiş este extrem de atractiv pentru mai multe domenii de activitate. Am transmis şi un mesaj de deschidere şi de cooperare, aşteptându-i, atât autorităţile locale,... The post Ambasadori din 27 de ţări, în vizită la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis