Timișul, vizitat de 27 de ambasadori

27 de ambasadori ai Corpului Diplomatic acreditat în România vor veni mâine în Timiș, ca parte a vizitei de promovare și documentare pe care o desfășoară în mai multe județe ale țării.   Programul vizitei cuprinde o serie de activități la care vor lua parte, alături de cei 27 de ambasadori, președintele Consiliului Județean Timiș, Călin Dobra, care va realiza o prezentare a județului Timiș, reprezentanți ai Prefecturii Timiș, Primăriei Timișoara, Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, mediului de afaceri, autorităților publice. Vor fi prezenți la Timișoara reprezentanții misiunilor diplomatice din Republica Algeriană Democratică și Populară, Republica Lituania, Regatul... The post Timișul, vizitat de 27 de ambasadori first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis