Administratorii Hotelului Roma, din Complexul Studenţesc din Timişoara, unde a avut loc un puternic incendiu noaptea trecută, au mai fost amendaţi de Inspctoratul pentru Situaţii de Urgenţă Timiş, în 2016, pentru nereguli, anunţă Agerpres. „În evidenţele ISU Timiş apare emisă o autorizaţie de securitate la incendiu din 2001, pentru Hotelul Roma plus restaurant şi terasă. Pe timpul cercetării la faţa locului, pentru stabilirea cauzelor incendiului, se va verifica şi valabilitatea autorizaţiei şi dacă s-au adus modificări constructive sau de destinaţie. Dacă autorizaţia nu poate fi prezentată în original, aceasta va deveni nulă de drept”, a declarat azi purtătorul de... The post Administratorii Hotelului Roma, care a ars noaptea trecută, au mai fost amendaţi de Pompieri first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Administratorii Hotelului Roma, care a ars noaptea trecută, au mai fost amendaţi de Pompieri
- de Timpolis
- 2018/10/19 10:00
