65 de ani de teatru maghiar la Timișoara

Teatrul Maghiar de Stat „Csiky Gergely”, din Timișoara, aniversează 65 de ani de existență. Un prilej ca foștii angajați să povestească despre spectacolele de succes din trecut, iar trupa actuală să își reafirme talentul și să le mulțumească încă o dată spectatorilor.   Prietenii Teatrului Maghiar de Stat din Timişoara sunt invitați în 15 iunie, de la ora 17, la vernisajul expoziției 65 de ani momente memorabile, care va reuni o serie de fotografii vechi și obiecte de recuzită și costume folosite în spectacole de la înființarea oficială a instituției. Recuziterii au scos din depozite o serie de articole de... The post 65 de ani de teatru maghiar la Timișoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis